Jak nazwać firmę?
baza wiedzy

Nazwa dla firmy hydraulicznej


Młodzi przedsiębiorcy, zakładający własną firmę hydrauliczną, stawiają przede wszystkim na jakość wykonywanych usług. Jest to wspaniałe podejście do biznesu. Niestety na dalszym planie pozostaje stworzenie dobrej nazwy firmy hydraulicznej, co w dzisiejszych czasach jest niemałym błędem. Nazwa firmy jest jej wizytówką, więc postaraj się by była jak najlepsza. 

nazwa dla firmy hydraulicznejŹródło: Fotolia.com


Jak krok po kroku stworzyć dopasowaną nazwę firmy hydraulicznej

1. Pierwsze co musisz zrobić, to scharakteryzować grupę docelową odbiorców. Chodzi o określenie cech Twoich przyszłych klientów – pozwoli na dopasowanie oferty oraz całej strategii marketingowej. Żeby zarysować charakter tej grupy, zadaj sobie kilka pytań: w jakim wieku są Twoi odbiorcy? Skąd pochodzą? Czy są obeznani w branży hydraulicznej, czy są totalnymi amatorami? Im więcej pytań, tym Twoja grupa docelowa będzie precyzyjniejsza, a to ułatwi Ci stworzenie odpowiedniej nazwy firmy.

2. Jeżeli pierwszy krok masz za sobą, stwórz jak największą bazę słów, zwrotów i wyrażeń, które kojarzą się z Twoim biznesem lub go opisują. W tym miejscu możesz zorganizować popularną burzę mózgów – zaproś do działania swoich znajomych i zapisujcie wszystko, co przyjdzie wam do głowy. Wymyślając wszystkie określenia, możecie kierować się, np. specyficznym położeniem geograficznym, czy też niestandardowymi usługami, które oferuje Twoja firma. Otwórzcie słowniki, które macie pod ręką i prześledźcie po kolei wyrazy, zatrzymując się nad najciekawiej brzmiącymi.Nie zapomnijcie zajrzeć do Internetu, m.in. na strony branżowe, które zawierają mnóstwo słów związanych z hydrauliką.

3. Jeżeli lista jest już zrobiona, czas na przefiltrowanie listy zebranych wyrażeń. Omijaj wyrażenia zawierające znaki diakrytyczne, czyli polskie znaki – ą, ź, ó. Taki wyraz jest trudniej zapisać i zapamiętać, tym bardziej powtórzyć przez telefon bez zbędnych pytań. Ryzykowne jest wstawianie w nazwę firmy swojego nazwiska. Niestety, obce nazwisko, które z niczym konkretnym się nie kojarzy, jest trudne do zapamiętania. Unikaj wszelkich skrótów czy zagadek słownych, które jasne są tylko dla Ciebie. 

4. Przyszedł czas na wyłonienie zwycięzcy. Istnieje niezawodny sposób na wybranie najlepszej nazwy firmy. Zadzwoń do kilkunastu bliskich osób, poinformuj, że szukasz nazwy dla firmy – przeczytaj listę wyrażeń i oznajmij, że zadzwonisz na drugi dzień w celu sprawdzenia, która z nazw zapadła w pamięć. Prosty i skuteczny sposób.

nazwa dla firmy hydraulicznejŹródło: Fotolia.com


Szukając nazwy, pamiętaj o klientach.
Niestety wielu biznesmenów o nich zapomina i skupia się tylko na sobie i swoich pragnieniach, pomijając przy tym potrzeby klientów – a przecież firma istnieje właśnie dla nich. Przez to, że przedsiębiorca ma takie nastawienie, nie osiąga zakładanych zysków. 

Po przeczytaniu artykułu, podejmij się stworzenia nazwy firmy. Wiesz jak to zrobić i wiesz również, gdzie szukać inspiracji. Jeżeli to zadanie Cię lekko przerasta, nie wahaj się i zgłoś się do agencji namingowej, która stworzy dobrą nazwę dla firmy hydraulicznej – spełniającą wszystkie ważne aspekty, gotową do zastrzeżenia, z wolną domeną, o tym samym brzmieniu.

Oceń ten artykuł:

Jak nazwać firmę
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm